Fade Food

İş Birliği Protokolü

ERKQUA EĞİTİM VE DANIŞMANLIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ile FADE GIDA YATIRIM SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan  15UY0237-3 Orman Yetiştirme ve Bakım İşçisi ulusal yeterliliklerinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacaktır.

FADE GIDA YATIRIM SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 15UY0237-3 Orman Yetiştirme ve Bakım İşçisi Ulusal Yeterliliklerinde yapılacak uygulamaların uzman işçiler tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki ağaç kesme ve fidan yetiştirme işçiliği kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikâyet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle FADE GIDA YATIRIM SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 15UY0237-3 Orman Yetiştirme ve Bakım İşçisi branşında faaliyet gösteren işçilerin MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

(MYK) teşvikler kapsamında, orman sektöründe fidan yetişme işçilerinin bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için FADE GIDA YATIRIM SANAYİ TİCARET ANONNİM ŞİRKETİ TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş ERKQUA EĞİTİM VE DANIŞMANLIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için Üretici Firma protokolü imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları  ERKQUA EĞİTİM VE DANIŞMANLIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan işçilerin katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen işçilerimizin 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan işçilerimiz ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde ve çift dilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr/

https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

Başvurularınız hakkında detaylı bilgi alabilmeniz için,

ERKQUA EĞİTİM VE DANIŞMANLIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Tel : +90 530 860 18 82

+90 212 803 65 49

E Posta: info@erkqua.com.tr

Web: https://www.erkqua.com.tr